Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chl/ftp/www/greeneast.pl/wp-includes/functions.php on line 185

Pellet lekarstwem na smog

Obostrzenia unijne sprawiają, że coraz częściej inwestorzy rozglądają się za materiałami opałowymi sprzyjającymi środowisku naturalnemu. Dlaczego jest to koniecznie można przekonać się choćby spacerując po Krakowie. Można tam dosłownie poczuć na własne płuca co się dzieje gdy we wszystkich domach na osiedlu znajdują się piece opalane węglem. W dolinkach otoczonych nawet niezbyt wysokimi stokami tworzą się nisze zastoiskowe przykryte pierzynką ze smogu. Schodząc po zboczu, dochodzi się do miejsca, gdzie warstwa dymu blokowana przez ciśnienie atmosferyczne jest najgrubsza. Jest ona tak nasycona dymem, że oddychanie staje się nie tylko uciążliwe, ale też niebezpieczne.

Rozwiązaniem tego problemu jest masowa modernizacja ogrzewania domowego i zmiana tradycyjnych paliw na pellet.  Unowocześnienie pieca nie jest kosztowne – zmienia się tylko jedną jego część. W ten sposób może on spalać paliwo ekologiczne pochodzenia roślinnego. Czasem, w przypadku starych urządzeń, konieczna będzie wymiana całego pieca, ale zwykle wystarcza montaż palnika ze zbiornikiem zasypowym. Zbiornik dozuje paliwo dzięki silnikowi, który jest zespolony ze ślimakiem podającym odpowiednią ilość pelletu do paleniska. Jeżeli szukacie Państwo pelletu zapraszamy do kontaktu z firmą GreenEast producentem i dystrybutorem najwyższej klasy pelletu.